Regulacja Okien PCV, Aluminiowych, Drewnianych

Codziennie eksploatowana i narażona na wiele czynników stolarka okienna po pewnym czasie może zacząć tracić swoje właściwości i przestać sprawować się tak, jak na początku. Okno, które potrzebuje regulacji, daje swoim właścicielom wiele sygnałów.

Niepokojącymi objawami są przede wszystkim:

  • problemy ze swobodnym otwieraniem i zamykaniem w postaci m.in. ciężko działającego uchwytu, opadania,
  • utrata geometrii skrzydła okiennego polegająca na jego pochyleniu lub ugięciu,
  • zacinająca się klamka okienna,
  • utrata szczelności lub przedostawanie się do wnętrza wilgoci przy zamkniętych oknach.

Jeśli obserwujesz u siebie jedną z tych nieprawidłowości, to znak, że Twoje okna wymagają regulacji.

Prawidłowa regulacja jest niezbędna, aby nie tylko przedłużyć żywotność okna i poprawić komfort jego użytkowania, a przede wszystkim uchronić się przed niepożądanymi stratami ciepła!

To właśnie przez okna ucieka go z naszych wnętrz najwięcej. W związku z tym, że rozregulowane okna to po pewnym czasie problem, z którym może zetknąć się absolutnie każdy, nasz serwis oferuje w tym zakresie swoją kompleksową i fachową pomoc.

Przygotujemy Twoje okna zarówno na zimę, jak i lato, odpowiednio przekręcając pierścień grzybka i w ten sposób, w zależności od pory roku, zmieniając docisk ramy skrzydła do ościeżnicy. Regulacja okien polega również na wymianie okuć i uszczelek, prawidłowym ułożeniu ramy okna, czy poprawie ruchomości i płynności działania klamek.

Jesteśmy gotowi poradzić sobie z każdym rodzajem okna bez względu na jego stan. Po wykonaniu zlecenia udzielamy także naszym klientom krótkich instrukcji w zakresie prawidłowego dbania o stolarkę okienną, aby służyła Ci przez długie lata!

Napisz do nas